Ogłoszenia duszpasterskie uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki 01.01.2023 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK;
  – we wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
  – w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego.
 • Rozliczenie za miesiąc grudzień:
  Zbiórka w kościele i „na zeszyt”: 6.340 zł, ofiary za opłatki: 12.690 zł. Razem: 19.030 zł. Wpłaty na konto budowy: 14.670 zł. Razem wszystkie wpłaty: 33.700.
  Wydatki 30.560 alarm i system monitoringu, 960 materiały elektryczne, 450 lampka wieczna, 400 materiały budowlane. Razem wydatki: 32.370 zł.
 • Dziękuję panu Zbigniewowi Paluch za zamontowanie wyłączników i gniazdek w kościele św. Sebastiana. Dziękuję państwu Jolancie i Franciszkowi Gawluk za ufundowanie figury św. Michała Archanioła do naszego kościoła. Poszukujemy osoby, która podjęłaby się montażu wyposażenia toalety w dolnym kościele.
 • Dzisiaj przypada I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Od godz. 17.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek pół godziny przez Mszą św. modlimy się na różańcu w intencji nowych powołań kapłańskich. Modlitwę prowadzi wspólnota Żywego Różańca. W piątek pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi z racji I. piątku miesiąca. W sobotę odwiedziny chorych.
 • W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 Orszak Trzech Króli. Każdy uczestnik Orszaku otrzyma gratis koronę i śpiewnik. Wyjście Orszaku około godz. 12.00 sprzed naszego kościoła, przejście ulicami Sucharskiego, Dąbrowskiego, 3-maja i Targową. Zakończenie w rynku wspólnym kolędowaniem. Wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespół Musica Christiana. Na zakończenie Orszaku został przygotowany słodki poczęstunek i gorąca herbata. Poszukujemy osób dorosłych, najlepiej rodziny, które zgodziłyby się być Maryją i Józefem podczas Orszaku. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 • Przyszła niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się koncert noworoczny kolęd i pastorałek. Wystąpią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

 • Wizyta duszpasterska – kolęda rozpocznie się od 9 stycznia.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2024). W tym roku przyjęliśmy już 3 Msze św. gregoriańskie.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…