Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w środę od 16.30 do 17.30.
 • Dzisiaj I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.15. Podczas Gorzkich Żali zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Rozliczenie za miesiąc marzec:
  wpływy: zbiórka w kościele i „na zeszyt” 4.180 zł.
  wpłaty na konto: 5.820 zł. razem 10.000 zł.
  wydatki: 4.800 zł. drzwi – wejście główne do domu parafialnego.
 • Od dzisiejszej niedzieli 10 minut przed Mszą św. o godz. 11.00 będziemy odmawiali koronkę za zmarłych wspominając naszych bliskich, którzy odeszli w ostatnich 12 miesiącach.
 • Siostry Uczennice Krzyża dziękują za wsparcie budowy domu rekolekcyjnego w Czmońcu. Zebrały w naszej parafii 3.100 zł.
 • Przy wyjściu z kościoła są na nabycia „paschaliki” Caritas. Kosz małej świecy 8 zł, dużej 16 zł. Zachęcamy do nabycia świecy caritasu, która zapłonie jako płomyk miłości podczas wielkanocnego śniadania. Po świętach zachęcamy, aby „paschaliki” zanieść na groby naszych bliskich zmarłych..
 • W środę po Mszy św. zapraszam na spotkanie osoby, które chciałyby należeć do wspólnoty Apostolstwa Dusz Czyśćcowych. Założenie tej Wspólnoty będzie owocem rekolekcji wielkopostnych.
 • W czwartek przypada I. czwartek miesiąca. Pół godziny przed Mszą św. różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca. Po Mszy św. spotkanie dla osób, które w tym roku przystąpią do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek Droga Krzyżowa ulicami Polkowic. Rozpoczęcie w naszym kościele Mszą św. o godz. 18.00. Zakończenie około godz. 21.00 apelem jasnogórskim przy kościele Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorami Drogi Krzyżowej są wszystkie polkowickie Parafie. Asysta przy krzyżu:
  Stacja I do II Mundurowi: Straż Miejska, Policja, Wojsko, Straż Pożarna.
  Stacja II do III Oświata: Nauczyciele, Profesorowie, Katecheci.
  Stacja III do IV Służba Zdrowia: Lekarze, Pielęgniarki, Ratownicy Medyczni.
  Stacja IV do V Służba Publiczna: Urzędnicy Gminy, Starostwa, Urzędnicy ZUS i US.
  Stacja V do VI Górnicy.
  Stacja VI do VII Stan Męski: Ojcowie Rodziny, Dziadkowie.
  Stacja VII do VIII Stan Żeński: Matki Rodzin, Babcie.
  Stacja VIII do IX Wspólnota Żywego Różańca Trzy Parafie Miejskie.
  Stacja IX do X Młodzież: Szkoła Średnia, Studenci.
  Stacja X do XI Uchodźcy wojenni.
  Stacja XI do XII Służba Liturgiczna: Lektorzy, Ministranci, Szafarze.
  Stacja XII do XIII Stowarzyszenia Katolickie i Patriotyczne.
  Stacja XIII do XIV Duchowieństwo i Osoby Konsekrowane: Kapłani, Zakonnicy, Zakonnice.
 • W sobotę spowiedź w nasze parafii. Rano od godz. 9.00 do 10.00 i po południu od 16.00 do 17.30.
 • W sobotę o godz. 19.00 w naszej parafii wystąpi chór Cantabile. Chórzyści zaśpiewają dla Ukrainy. Na koncert nie ma biletów wstępu. Biletem będzie przyniesienie ze sobą towarów pierwszej potrzeby: mąka, cukier, olej, ryż, kasza itp. (wymienione na plakacie), które z0ostana przekazane na pomoc dla Ukrainy. Serdecznie dziękujemy chórowi i pani Joannie Kący za zorganizowanie tego wydarzenia. W organizację zaangażowana jest także nasza parafia oraz Stowarzyszenie św. Sebastiana.
 • W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do przyjęcia ikony świętego Sebastiana do swojego domu i całodzienną modlitwę, jako dobre przeżycie tego czasu.
 • KSM diecezji legnickiej w ramach akcji 40 dni dla Życia organizuje Modlitewny Flash Mob, który polega na odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia w intencji ochrony życia i pokoju na świecie. W Polkowicach odbywać się on będzie w dniach 4 – 9 kwietnia 2022 r. o godz. 15.00 na rynku, koło kościoła św. Barbary. W trakcie wydarzenia zbiórka rzeczowa dla Domu Samotnej Matki w Legnicy.
 • Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Zapowiedzi przedmałżeńskie
  Grzegorz Bocoń z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach
  i Daria Ewa Ciesielska z parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach – zapowiedź II.;

  Krystian Patryk Małecki z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach
  i Zuzanna Małecka z parafii MB Łaskawej i św. Sebastiana w Polkowicach – zapowiedź II.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…