Ogłoszenia duszpasterskie V niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.
 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Marek Kurzawa, proboszcz Parafii św. Michała Archanioła w Sobinie. Spowiedź na zakończenie rekolekcji w środę 29 marca. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest dla ks. Rekolekcjonisty, za trud głoszenia Słowa. Zachęcam do udziału w rekolekcjach oraz do modlitwy w int. Rekolekcjonisty oraz o dobre owoce przeżycia tego czasu.

  Plan Rekolekcji
  Poniedziałek 27 marca 2023 r.
  godz. 18.00. Msza św. z nauką rekolekcyjną;

  Wtorek 28 marca 2023 r.
  godz. 18.00. Msza św. z nauką rekolekcyjną

  Środa 29 marca 2023 r.
  od godz. 8.00 do 9.00 spowiedź.
  godz. 9.00 Msza św. na zakończenie Rekolekcji.
  od godz. 16.00 do 18.00 spowiedź.
  godz. 18.00 Msza św. na zakończenie Rekolekcji.
 • Dzisiaj serdecznie zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 17.15. Tradycyjnie podczas nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu. Dostępne są także koperty na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Dostępne są paschaliki na stół wielkanocny. Akcja wspiera pacjentów przebywających w Zakładach Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, których nie stać na opłacenie pobytu. Koszt paschalika 8 zł.
 • Szkoła Katolicka w Polkowicach prowadzi rekrutację do 31 marca 2023 r. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie, w sekretariacie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • W piątek Droga Krzyżowa ulicami Polkowic. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w naszym kościele. Po Mszy przejdziemy ulicami Polkowic kończąc Drogę Krzyżową w Parafii Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorami Drogi Krzyżowej są wszystkie polkowickie Parafie. Dlatego odwołujemy w tym dniu parafialne nabożeństwa drogi krzyżowej, aby razem przejść przez Polkowice dając świadectwo naszej wiary. Droga Krzyżowa będzie także naszym wsparciem i stanięciem w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowało Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice. Zachęcamy, aby na Drogę Krzyżową zabrać ze sobą świece.
 • Przyszła niedziela to I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych. Jest to także rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszam o godz. 21.00 na specjalnie przygotowane nabożeństwo podczas którego będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II przed Najświętszym Sakramentem. Zakończenie o 21.37 Apelem Jasnogórskim.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak, proboszcz

Udostępnij…