- Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w środę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
– w czwartek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego.
3. Dzisiaj przypada I-wsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
4. W środę nowenna do Matki Bożej Łaskawej, homilia poświęcona będzie św. Józefowi według rozważań na podstawie Listu Apostolskiego papieża Franciszka „Patris corde”. W ubiegłą środę taca wyniosła 301 zł. Razem posiadamy już 651 zł. Zbieramy na żelazko parowe z bazą i deskę do prasowania.
5. W czwartek Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. Podczas Mszy św. możliwość przyjęcia sakramentu chorych.
Sakramentu namaszczenia chorych można udzielić:
– choremu przed operacją chirurgiczną, jeśli przyczyną operacji jest niebezpieczna choroba,
– osobie w podeszłym wieku, jeśli widać, że opuszczają ją siły fizyczne lub znajduje się w kalectwie, niedołęstwie. Osoba starsza może zawsze przystąpić do tego sakramentu,
– dzieciom można udzielić namaszczenia chorych jeśli osiągnęły taki poziom umysłowy, że ten sakrament może im przynieść pokrzepienie,
– choremu, który stracił przytomność lub używanie rozumu, jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że jako wierzący prosiłby o to, gdyby był przytomny. Wynika stąd, że w zwyczajnej sytuacji ksiądz może udzielić sakramentu tylko wtedy, gdy zna tę osobę, która jest już nieprzytomna, lub ktoś w sposób odpowiedzialny mógłby zaświadczyć, że jest to osoba ochrzczona, praktykująca i na pewno pragnęłaby przyjąć sakramenty Kościoła w niebezpieczeństwie śmierci,
– w wielkim zgromadzeniu wiernych np. w czasie pielgrzymki, spotkania diecezjalnego, dni chorych dla danego miasta lub parafii, zjazdu stowarzyszeń chorych jednak pod warunkiem odpowiedniego przygotowania duszpasterskiego chorych mających przyjąć sakrament namaszczenia. W takim zgromadzeniu do sakramentu powinny przystąpić tylko osoby poważnie chore, kalecy, inwalidzi, osoby starsze wcześniej jednak należy dać im okazję do spowiedzi świętej.
6. W ubiegły czwartek swoją inaugurację miała Margaretka. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w modlitwę w mojej intencji. Dziękuję także pani Jadwidze Płonka za założenie Margaretki.
7. Rozliczenie za miesiąc styczeń 2021 r.
Wpływy:
– wpłaty na konto budowy: 8.000;
– ofiara z racji kolędy: 6.900;
– zbiórka w kościele i na zeszyt: 5.360;
– inne wpłaty: 1.710.
Razem: 21.970.
Wydatki:
– spłata zadłużeń w tym część zadłużenia wobec prywatnej osoby, zapłata długu za wykonane prace dekarskie oraz spłata długu za wykonany witraż 7.780;
– zapłata za materiały i prace wykonane w dolnym kościele: 10.165;
– zabezpieczenie barierami ochronnymi zejścia do przyszłej kancelarii i balustrad, zakup nowego rzutnika, zapłata za mapę geodezyjną, zapłata kierownikowi budowy: 6.897.
Razem 24.842.
8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.
9. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.
10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.
11. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Jan Sobel. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłego prosimy o pokój wieczny. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
ks. Marek Kluwak – proboszcz
