Ogłoszenia duszpasterskie VI niedziela zwykła 14.02.2021 r.

  1. Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. o godz. 18.00.

2. W środę przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Środa Popielcowa to także dzień postu jakościowego i ilościowego. Post jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ilościowy polega na spożyciu w ciągu dnia tylko jednego posiłku do syta oraz lekkiego posiłku rano i wieczorem. Obowiązuje on wiernych od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia. W środę nie będzie nowenny do matki Bożej Łaskawej. Ostatnio zebraliśmy na tacę 180 zł razem mamy już 831 zł.

3. W piątek o godz. 17.15 Droga Krzyżowa. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich Parafian. Szczególnie zaś dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie dla tych, którzy w ubiegłym roku mieli przystąpić do bierzmowania.

4. Każdego 20 dnia miesiąca modlimy się litanią do św. Sebastiana prosząc o ustanie epidemii i łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin. W sobotę 20 lutego zapraszam do wspólnej modlitwy

5. W przyszłą niedzielę III miesiąca spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Zapraszam na Mszę św. o godz. 12.30. Także w przyszłą niedzielę zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę kościoła.
O godz. 17.00 modlitwa różańcowa prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin katolickich, a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie formacyjne.

6. W I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Dostępny jest nowy numer „Niedzieli”, i „Gościa Niedzielnego”.

8. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Istnieje możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

9. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

10. W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Danuta Jamróg i śp. Janusz Musielak. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłych prosimy o pokój wieczny. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie…

ks. Marek Kluwak – proboszcz

6 niedziela zwykla