Ogłoszenia duszpasterskie VII niedziela zwykła 20.02.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek: święto katedry św. Piotra, Apostoła;
  – w środę: wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 • Dzisiejsza niedziela to III. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii św. Od godz. 17.30 różaniec prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Także zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę naszego kościoła.
 • Dzisiaj z racji 20. dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo za wstawiennictwem
  św. Sebastiana o łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin. O godz. 19.15 spotkanie Stowarzyszenia
  św. Sebastiana i Stowarzyszenia Rodzin katolickich na plebanii.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej. Ostatnio zebraliśmy 230 zł., w kasie mamy 3.570 zł. Podczas nowenny rozważamy treści zawarte w homilii Ojca św. z 02 czerwca 1997 r. wygłoszonej podczas wizyty w Legnicy.
 • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie 40 Dni dla Życia – rozpoczęcie 2 marca br. (Środa Popielcowa) 960 godzin, godzin, które mogą uratować życie! Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin
  i godzinę, następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisuje się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie internetowej KSM, zobowiązując się tym samym do poświęcenia całej godziny na modlitwę. Więcej informacji na temat akcji na stronie oraz wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: zapisy@40dnidlazycia.pl, telefonicznie pod numerem 513 129 362 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.ksm.legnica.pl.
 • W związku z przypadającym 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny z siedzibą w Lubinie 21- 27 lutego 2022 r. organizuje III Tydzień Walki z Depresją. Organizatorzy zapraszają do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów
  i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego. Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbywa się hybrydowo, jednakże organizatorzy zapewniają, że każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wszystkich nagrań  online. Warto się więc zapisać się już dziś, aby być na bieżąco i otrzymać linki do transmisji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na stronie: cfrlubin.pl/twzd2022.
 • Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Pospieszalski. Muzykiem, publicystą, dziennikarzem twórcą programu „WARTO ROZMAWIAĆ”. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 27 lutego o godzinę 16:00 w Auli Forum Zespołu Szkół przy ul. Skalników 6. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Marian Michna. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłego prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie …
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…