Ogłoszenia duszpasterskie VIII niedziela zwykła 27.02.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00.
 • Kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w środę: Środa Popielcowa;
  – w piątek: święto św. Kazimierza, królewicza.
 • Dzisiaj i w Środę Popielcową w odpowiedzi na apel biskupa Andrzeja Siemieniewskiego zbiórka dobrowolnych ofiar na pomoc Ukrainie. Istnieje także możliwość pomocy poszkodowanym, którzy znajdą się w Polkowicach. Szkolny wolontariat ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 4 organizuje taką pomoc. Środki czystości, higieny osobistej można, chemii użytkowej można złożyć w kościele. Wszystko to zostanie przekazane szkolnemu wolontariatowi przez panie katechetki, panią Agnieszkę Ziemiańską
  i Renatę Chmielowską. Na chwilę obecną nie zbieramy ubrań, butów (nowych i używanych).
 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problem alkoholizmu oraz wartość abstynencji, do której Kościół zachęca. Jest to czas modlitwy nie tylko za pogrążonych w nałogu alkoholizmu i wszystkich innych nałogach, ale też za ich rodziny, współuczestniczące w dramacie uzależnienia.
 • Przyszła niedziela to I. niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.15 – połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali.
 • W środę – Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Msze św. sprawowane będą w następującym porządku: godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły polegający na ograniczeniu się w ciągu dnia wyłącznie do jednego posiłku do syta oraz dwóch niepełnych. Przestrzegać powinni go wszyscy katolicy od 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia. Dodatkowo post ścisły w Środę Popielcową oznacza, że wszyscy powyżej 14. roku życia powinni powstrzymać się od spożycia mięsa. Przepis ten obowiązuje każdego katolika do końca życia. Z inicjatywy papieża Franciszka Środa Popielcowa jest także dniem postu i modlitwy o pokój.
 • W czwartek przypada I. czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe, liczne i święte powołania. Szczególnie z naszej parafii. Od godz. 17.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę Żywego Różańca.
 • W piątek I. piątek miesiąca. Nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.15. W tym dniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. Także od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do udziału
  w modlitewnej krucjacie 40 Dni dla Życia – rozpoczęcie 2 marca br. (Środa Popielcowa) 960 godzin, godzin, które mogą uratować życie! Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisuje się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie internetowej KSM, zobowiązując się tym samym do poświęcenia całej godziny na modlitwę. Więcej informacji na temat akcji na stronie oraz wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: zapisy@40dnidlazycia.pl, telefonicznie pod numerem 513 129 362 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.ksm.legnica.pl
 • W związku z przypadającym 23 lutego Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny z siedzibą w Lubinie 21- 27 lutego 2022 r. organizuje III Tydzień Walki z Depresją. Organizatorzy zapraszają do skorzystania
  z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego. Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbywa się hybrydowo, jednakże organizatorzy zapewniają, że każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wszystkich nagrań  online. Warto się więc zapisać się już dziś, aby być na bieżąco i otrzymać linki do transmisji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski. Szczegółowy harmonogram spotkań znajduje się na stronie: cfrlubin.pl/twzd2022.
 • Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Pospieszalski. Muzykiem, publicystą, dziennikarzem twórcą programu „Warto Rozmawiać”. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 27 lutego o godzinę 16:00 w Auli Forum Zespołu Szkół przy ul. Skalników 6. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.
 • Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Polkowicach i Katolickie Publiczne Przedszkole
  w Polkowicach ogłaszają nabór na rok szkolny 2022/2023. Rekrutacja odbywa się w terminach: Przedszkole 21.02- 11.03.2022; Szkoła Podstawowa 14.02- 31.03.2022. Szczegółowe informacje na stronie www.katolik.polkowice.pl oraz w sekretariacie tel: 76 742 27 32
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. Przypominam, że Msze św. gregoriańskie można będzie zamówić dopiero w przyszłym roku  (2023). W tym roku przyjęliśmy już 4 Msze św. gregoriańskie.
 • W ostatnim czasie do wieczności odeszli: śp. Zenon Romanowski. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a dla zmarłego prosimy o dar nieba. Wieczne odpoczywanie, racz mu dać Panie …
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału
  w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…