Ogłoszenia duszpasterskie XII niedziela zwykła 19.06.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i sobotę od 9.00 do 10.00.
 • W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek dzień św. Sebastiana;
  – we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  w środę – nowenna do Matki Bożej Łaskawej
  – w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  – w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  – w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę kościoła.  O godz. 12.30 Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
 • Trwamy w oktawie uroczystości Bożego Ciała. Do czwartku włącznie procesja eucharystyczna po Mszy św. ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czwartek na zakończenie oktawy pobłogosławienie wianków. Także w czwartek podziękowanie dla dziewczynek, które sypały kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Płatki kwiatków zamienimy na słodycze.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do ołtarzy. Zebraliśmy 750 zł. Dziękuję za wykonanie ołtarzy i piękne ustrojenie ich kwiatami w kolorze biało – żółtym, dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiatki i paniom katechetkom za opiekę, górnikom, którzy nieśli baldachim i prowadzili księdza. Zespołowi, który zatroszczył się o nagłośnienie, dziękuję panu organiście zespołowi muzycznemu za oprawę muzyczną uroczystości, ministrantom i nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. Dziękuję panu Zbyszkowi Opałacz, paniom Aldonie Opałacz i Magdzie Piaseckiej za przygotowanie kościoła. Dziękuję panu Włodzimierzowi Ratajczyk za przywiezienie brzózek.
 • Zachęcam do zapoznania się z postępem prac w dolnym kościele św. Sebastiana. Dzisiaj po Mszach o godz. 9.00, 11.00 i 12.30 będzie można wejść do dolnego kościoła. Zachęcam też do wsparcia naszych poczynań przez wykupienie symbolicznej cegiełki o nominale 1.000 zł. Każda z osób wspierająca budowę w ten sposób zostanie uhonorowana wpisaniem jej imienia i nazwiska na pamiątkowej tablicy, która będzie umieszczona przy wejściu do dolnego kościoła.
 • W poniedziałek 20 dzień miesiąca. Nabożeństwo do św. Sebastiana o łaskę zdrowia dla nas i naszych rodzin. Po Mszy św. o godz. 19.00 spotkanie Stowarzyszenia św. Sebastiana.
 • We wtorek spotkanie zespołu wokalnego o godz. 19.15, w środę spotkanie chóru parafialnego po Mszy św.
 • W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie panów, którzy chcieliby pomóc w malowaniu dolnego kościoła. Jeżeli zrobimy to we własnym zakresie uda nam się zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy. W czwartek po Mszy św. zapraszam na spotkanie  górników, którzy nieśli baldachim, sztandar i prowadzili księdza podczas Bożego Ciała.
 • W kościele wykonaliśmy nagłośnienie. Koszt materiałów 5.100 zł. Kwotę tę pokryliśmy ze środowej tacy. Dziękuję panu Wiesławowi Musiał, który założył nagłośnienie za darmo dla naszej Parafii.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

Udostępnij…