Ogłoszenia duszpasterskie XXIV niedziela zwykła 11.09.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie oprócz poniedziałku o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
 • W tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  – w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, nowenna do Matki Bożej Łaskawej;
  – w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej;
  – w piątek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania Hasłem tegorocznego XII Tygodnia Wychowania są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Towarzyszyć nam będzie postać św. Józefa Bilczewskiego, arcybiskupa Lwowa, wspaniałego duszpasterza, wielkiego patrioty i wychowawcy zatroskanego o dobro dzieci i młodzieży, którego setną rocznicę śmierci będziemy przeżywać 20 marca 2023 roku.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 • Burmistrz Polkowic pan Łukasz Puźniecki zaprasza na Gminne Święto Plonów 11 września w Suchej Górnej. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Anny o godz. 14.00. Przygotowane zostały występy Zespołów, atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne, swojskie jadło, rękodzieło, prezentacja stoisk przygotowanych przez Sołectwa, warsztaty tematyczne.
 • We wtorek nabożeństwo fatimskie, z procesją z figurą MB Fatimskiej oraz różaniec fatimski. Także we wtorek spotkanie Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. W naszej Parafii gościć będzie siostra Anna Czajkowska, która będzie miała konferencję – świadectwo podczas Mszy św. i spotkanie z Apostolstwem w domu parafialnym po Mszy. Serdecznie zapraszamy.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • Ogłoszenia Musica Christiana. Próba dziecięcej grupy wokalnej we wtorek i czwartek od godz. 16.45 do 17.30, próba zespołu wokalnego we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Próba chóru międzyparafialnego środa i piątek od godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach poszczególnych grup.
 • 17 września zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z Polkowic do Grodowca. Jest to pielgrzymka Jedności, która odbywa się pod hasłem „prawda, zaufanie, wspólnota”. Wyjście pielgrzymki o godz. 7.00 z naszego kościoła. Organizatorami pielgrzymki są m.in. Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice, KSM, Męski Różaniec, nasza Parafia i Stowarzyszenie św. Sebastiana.
 • Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. Tradycyjnie zbiórka dobrowolnych ofiar na budowę kościoła. Także w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 różaniec w intencji rodzin prowadzony przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Stowarzyszenia w domu parafialnym.
 • W zakrystii do odbioru jest deklaracja dla dzieci, które w maju 2023 r. przystąpią do I Komunii św. Wypełnione deklaracje należy złożyć do końca września 2022 r.
 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.


ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie