Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła 23.10.2022 r.
 • Porządek Mszy św. stały. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W tygodniu Msza św. codziennie o godz. 18.00. Kancelaria parafialna czynna w środę od 16.30 do 17.30 i w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.
 • W tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w piątek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Jest to święto Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny.
 • Dzisiaj dzień „drzwi otwartych” w kościele św. Sebastiana. Po każdej Mszy św. można zapoznać się z postępem prowadzonych prac.
 • Serdecznie dziękuję za Koncert Papieski. Podziękowania składam panu Sławomirowi Laskowskiemu i wszystkim, którzy wystąpili podczas koncertu, w szczególny sposób naszemu wspaniałemu zespołowi dziecięcemu. Dziękuję panu Łukaszowi Puźnieckiemu, burmistrzowi Polkowic i panu Bogusławowi Godlewskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury za wsparcie naszych działań. Dziękuję wspaniałej widowni. Dziękuję za upieczenie ciasta paniom Natalii Boroń, Dorocie Spólnik-Łuczak, Joannie Szymczycha. Dziękuję paniom Aldonie Opałacz i Magdalenie Piaseckiej za pomoc przy przygotowaniu w domu parafialnym. „Papieskie kremówki” dały nam kwotę 1.410 zł., która została przekazana na pokrycie kosztów organizacji koncertu.
 • Podczas Mszy św. o godz. 12.30 pobłogosławienie i wręczenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii oraz losowanie owieczki Magdy.
 • Przez cały październik zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec codziennie o godz. 17.30.
 • W ubiegłą sobotę przywieźliśmy krzyż do naszego kościoła oraz stacje drogi krzyżowej. Serdecznie dziękuję panu Andrzejowi Pleszka za transport oraz panom Zbigniewowi Opałacz i Franciszkowi Syposz za pomoc.
 • Przy wyjściu z kościoła dostępne są karty wypominkowe, na których zaznaczony jest porządek modlitwy wypominkowej. Bardzo proszę o wpisywanie nazwisk osób zmarłych czytelnie najlepiej drukowanymi literami. Karty wypominkowe zwracamy w kopertach.
 • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Łaskawej.
 • Od środy rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła przed uroczystością nawiedzenia figury św. Michała w naszej Parafii. Plan nawiedzenia:

PIĄTEK 4 listopada 2022

17.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

18.00 – Powitanie i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

SOBOTA 5 listopada 2022

9.30 – Koronka do św. Michała Archanioła i dziewięciu chórów anielskich.

10.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem przez przyczynę św. Michała Archanioła.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.00 – Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Wieczór ze św. Michałem Archaniołem z rozważaniem na zakończenie dnia.

NIEDZIELA 6 listopada 2022

  9.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.00 – Msza św. z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

12.30 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi i błogosławieństwem dzieci przez przyczynę św. Michała Archanioła.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.00 – Msza św. Pożegnania z Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
 • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej.

ks. Marek Kluwak – proboszcz

ogloszenia duszpasterskie