Wizytacja Kanoniczna – 25.03.2018

WIZYTACJA KANONICZNA

W niedzielny poranek dnia 25 marca br. ks. Proboszcz przyjął w swoje progi JE ks. Biskupa Marka Mendyka. Procesyjnie wprowadzony do kościoła, dostojnego gościa uroczyście przywitał ks. Ireneusz przedstawiając po krótce dzieje naszej parafii.

„Ekscelencjo! Czcigodny ks. Biskupie! Wejdź i wmieszaj się w serc grono wiernie Ci oddanych i błogosław w służbie Bożej nas i wszystkie stany!” Tak przywitały dzieci Jego Ekscelencję i kolejno przedstawiciele Rady Parafialnej, młodzież wyrażając ogromną radość z przybycia Arcypasterza do naszej świątyni.

Na Mszy Św. o godzinie 11:00 ks. Bp udzielił Sakramentu bierzmowania, do której to dołączyli kapłani z naszego dekanatu. W swojej homilii zwracał się do młodzieży, aby byli odważni w swojej wierze i nie bali się pójść za Chrystusem, bo to dawanie świadectwa przynosi radość wiary. Stwierdził, że patrząc na młodzież w rożnych stronach Polski i Europy nie powinniśmy mieć kompleksów przed światem. Mamy dobrą młodzież, ale oni potrzebują wsparcia prawdziwych mistrzów i szukają dobrych przewodników !

O godzinie 15:30 w świetlicy parafialnej odbyło się spotkanie ks. Bp M. Mendyka z przedstawicielami miasta, dyrektorami szkół i przedszkoli, nauczycieli katechetów i wszystkich stowarzyszeń i grup modlitewnych działających w naszej parafii. Tam też przy słodkim poczęstunku, w szczerej, otwartej i rodzinnej atmosferze dyskutowaliśmy o wszystkich bolączkach dotyczących min. ewangelizacji w rodzinie.

Gorzkimi żalami z kazaniem Pasyjnym ks. Biskup zakończył wizytację kanoniczną w naszej parafii. Na zakończenie obdarował nas najpiękniejszym darem jakim jest błogosławieństwo!

Pełen uznania dla naszego Proboszcza Ireneusza za przewodnictwo duchowe i kontynuację tak wielkiego dzieła jakim jest budowa świątyni oklaskami podziękował wraz z parafianami za ogromną odpowiedzialność i trud z jakim się trzeba zmierzyć. Prosił o wsparcie i orędownictwo Matki Boskiej Łaskawej dla ks. Ireneusza, modlitwę za młodzież i aby starsi mieli więcej czasu dla dzieci, dzieci słuchały się rodziców i jeszcze podziękowania dla dziadków, którzy nie szczędzą trudu by wspierać to najmłodsze pokolenie Polaków. I tak na nowo uskrzydleni i umocnieni w wierze, nadziei i miłości pożegnaliśmy Dostojnego Gościa JE ks. Biskupa Marka Mendyka.

U. Biedrzycka