O parafii

Parafia Matki Boskiej Łaskawej została erygowana 15.12.1998 r. Pierwszym proboszczem był ks. Ireneusz Wójs. Od 1.11.2020 r. proboszczem parafii jest ks. Marek Kluwak. W naszej wspólnocie oprócz czci oddawanej Pani Łaskawej pielęgnowany jest także kult św. Sebastiana, któremu 4 lipca 1680 roku ówcześni włodarze miasta powierzyli swoją miejscowość prosząc o zachowanie od dżumy. Wybawienie od zarazy stało się faktem przyczyniając się do pogłębienia zaufania Bogu przez przyczynę św. Sebastiana. W nawiązaniu do tych wydarzeń biskup legnicki Stefan Cichy wydał 30 maja 2007 r. dekret polecając, aby w dolnym kościele przygotować kaplicę ku czci św. Sebastiana. Również 20 stycznia w liturgiczne wspomnienie parafia przeżywa swój odpust dziękując za opiekę św. Sebastiana nad Polkowicami. Po każdej Mszy świętej modlimy się za przyczyną naszego Patrona.