Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa

  • Porządek Mszy św. stały 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna będzie zamknięta. 
  • Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Palmową, która otwiera Wielki Tydzień – czas bezpośrednio poprzedzający święta Wielkanocne. W czasie liturgii wspominany jest uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, poprzedzający jego mękę i śmierć na krzyżu. Na każdej Mszy św. obrzęd pobłogosławienia palm wielkanocnych. 
  • Zapraszam na ostatnie Gorzkie Żale o godz. 17.15. Podczas nabożeństwa zapraszam do modlitwy w int. małżeństw. Taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu. 
  • Przez cały Wielki Post wystawiona jest przy ołtarzu skarbona z napisem „Jałmużna wielkopostna”. Datki składane jako jałmużna zostaną przekazane na misje prowadzone przez siostrę Jadwigę w Brazylii. 
  • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Drodze Krzyżowej ulicami Polkowic. Dziękujemy Straży Miejskiej za profesjonalne zabezpieczenie trasy przejścia i czuwanie nad bezpieczeństwem. 
  • Zapraszam chętnych do pełnienia warty honorowej przy Bożym Grobie. W szczególny sposób zachęcam górników. Także inne osoby mogą indywidualnie podjąć wartę. 
  • Wielki Czwartek w liturgii Kościoła jest pamiątką Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Przed Mszą o 17:15 różaniec. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji i indywidualna adoracja do godz. 21.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Serdecznie dziękuję za Mszę św. ofiarowaną w mojej intencji. Dziękuję za pamięć i modlitwę. 
  • Wielki Piątek to dzień Krzyża. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godz. 22.00. W czasie adoracja okazja do spowiedzi. Datki składane podczas liturgii przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W piątek także Droga Krzyżowa o godz. 15.00, którą przygotowała Grupa Teatralna Wernisaż. 
    Adoracja od godz. 9.00 do 22.00. Porządek adoracji: 
    9.00 – 10.00 – I Róża; 
    10.00 – 11.00 – II Róża; 
    11.00 – 12.00 – III Róża; 
    12.00 – 13.00 – V Róża; 
    13.00 – 14.00 – Róża Męska; 
    14.00 – 15.00 – osiedle Hubala; 
    16.00 – 17.00 – osiedle i ulica Dąbrowskiego; 
    17.00 – 18.00 – osiedle Młodych, osiedle Polanka i Staszica 
    19.00 – 22.00 – adoracja indywidualna (możliwość skorzystania ze spowiedzi). 
  • W Wielką Sobotę do południa pobłogosławienie pokarmów na stół wielkanocny. 
    Porządek: 
    Polkowice 9.00, 10.00, 11.00, 13.00; 
    Biedrzychowa, 12.00. 
    15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec 
    Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00. 

13.30 – 14.30 – I Róża;
14.30 – 15.30 – II Róża;
15.30 – 16.30 – III Róża;
16.30 – 17.30 – V Róża i Róża Męska;
17.30 – 18.30 – osiedle Hubala, osiedle i ulica Dąbrowskiego;
18.30 – 19.30 – osiedle Młodych, osiedle Polanka i Staszica. 

  • W Wielką Sobotę, po zapadnięciu zmroku, rozpoczyna się w liturgii świętowanie największego wydarzenia w dziejach świata – zmartwychwstania Chrystusa. Dokonuje się to przez sprawowanie bardzo uroczystej liturgii Wigilii Paschalnej. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęcie celebracji o godz. 20.00. Proszę o przyniesienie świec na liturgię Wigilii Paschalnej. 
  • Stowarzyszenie św. Sebastiana po raz kolejny organizuje wakacyjny wypoczynek dla dzieci.  
    W tym roku proponujemy wyjazd do Międzyzdrojów (24.07–01.08.2026 r.). Szczegółowych informacji udziela kierownik kolonii, p. Dominika Warmuz – tel. 607 436 918 lub poradniajp2@gmail.com. Informacje można znaleźć na stronie Stowarzyszenia https://swietysebastian.polkowice.pl/kolonie-letnie-2025 
  • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach. 
  • Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzymy błogosławionej niedzieli, pięknego tygodnia i zapraszamy do czynnego udziału w życiu naszej wspólnoty parafialnej. 

Ks. Marek Kluwak – proboszcz