Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Najświętszej Trójcy 31.05.2026 r.

  • Porządek Mszy Świętych w niedzielę pozostaje następujący: godz. 9.00, 11.00, 12.30 oraz 18.00. W dni powszednie Msza Święta sprawowana jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, o godz. 18.00. W bieżącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę w godz. 16.30–17.30 oraz w sobotę w godz. 9.00–10.00.
    • Dzisiejsza niedziela jest ostatnią, w której obowiązuje obecny porządek Mszy Świętych niedzielnych. Od czerwca do końca sierpnia nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 12.30. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę przeprowadzona zostanie również kwesta do puszek w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, realizowanej przez Studio Wschód, reprezentowane przez panią Beatę Rolską.
    • We wtorek, 2 czerwca, będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej, Patronki naszej parafii. Uroczystość odpustowa będzie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży. Uroczysta Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem ks. dr. Leopolda Rzodkiewicza zostanie odprawiona o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
    • W środę odbędzie się nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
    • W czwartek, 4 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 9.00 oraz 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszy z naszego kościoła procesja eucharystyczna, której zakończenie przewidziane jest na polkowickim Rynku. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz prosimy górników o pomoc w niesieniu baldachimu. Nasza parafia przygotowuje pierwszy ołtarz na trasie procesji, w okolicach sklepu Żabka, ronda oraz Szkoły Podstawowej nr 2. O przygotowanie ołtarza proszeni są mieszkańcy Osiedla Polanka.
    • Procesja Bożego Ciała została zgłoszona do właściwych władz, tj. Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy Polkowice, i uzyskała wymagane zgody na przejście ulicami miasta. O wydarzeniu zostały poinformowane odpowiednie służby, w tym Policja oraz Straż Miejska. Wszyscy uczestnicy procesji zostali objęci ubezpieczeniem przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Generali – za tę pomoc składamy podziękowanie pani Sandrze Napierale. Oprawę muzyczną podczas procesji zapewni Orkiestra ZG Polkowice – Sieroszowice oraz pan organista Jakub Glapiński – za co dziękujemy ks. Mariuszowi Szymańskiemu. Nagłośnienie zostanie przygotowane przez Stowarzyszenie Patriotyczne Polkowice – serdeczne podziękowania kierujemy do pana Piotra Kowalika.
    • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej będzie pół godziny przed Mszą Świętą. W sobotę odbędzie się nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca: różaniec zostanie odmówiony pół godziny przed Mszą Świętą, a zamiast homilii będzie rozważanie właściwe dla tego nabożeństwa.
    • Przez cały czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane po Mszy Świętej.
    • Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. za żywych i umarłych. Nie marnujmy okazji do złożenia Najświętszej Ofiary w różnych intencjach.
    • Wszystkim Drogim Parafianom oraz Szanownym Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i obecność. Życzymy błogosławionej niedzieli oraz owocnego tygodnia. Jednocześnie zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w życiu naszej wspólnoty parafialnej.